Tel:
Chiny Spektrofotometr z dopasowaniem kolorów producent
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.

Lider zarządzania kolorami w Chinach

Dom ProduktyCyfrowa tabela rozdzielczości obrazu

YE0188 Tabela testowania rozdzielczości kolorów, X-Rite Camera Lens Test Chart

YE0188 Tabela testowania rozdzielczości kolorów, X-Rite Camera Lens Test Chart

YE0188 Color Rendition Resolution Test Chart ,  X - Rite Camera Lens Test Chart

Szczegóły Produktu:

Miejsce pochodzenia: PRChina
Nazwa handlowa: SineImage
Numer modelu: YE0188

Zapłata:

Minimalne zamówienie: 1KPL
Cena: Negotiable
Szczegóły pakowania: Opakowanie kartonowe
Czas dostawy: 3 dni roboczych
Zasady płatności: T/T, l/c, Paypal
Możliwość Supply: 5000 zestawów na miesiąc
Skontaktuj się teraz
Szczegółowy opis produktu
typu: Odbicie Stosunek: 4: 3/16: 9

Karta testowa rozdzielczości kolorów YE0188 (X-Rite ColorChecker)

SineImage YE0188 Color Rendition Chart (X-Rite ColorChecker) Odblaskowa / przezroczysta tabela odwzorowania kolorów ColorChecker

YE0188 został zaprojektowany z myślą o dobrze znanym "ColorChecker". Wykorzystywany w fotografii, filmie i telewizji, wykres składa się z 18 kolorowych łat i 6-stopniowej skali szarości.

Korzystanie z wykresu odwzorowania kolorów ColorChecker

Ostatecznym celem każdego procesu fotograficznego, publikacji elektronicznych, drukowania lub telewizji jest doskonałe odwzorowanie wszystkich kolorów. Jednak odwzorowanie kolorów jest bardzo subiektywną kwestią.

Aby uzyskać sensowne oceny dotyczące odwzorowania kolorów, potrzebny jest całkowicie nie subiektywny standard porównania. Wykres ColorChecker zapewnia potrzebny standard do porównywania, mierzenia i analizowania różnic w reprodukcji kolorów w różnych procesach.

ColorChecker to tablica szachownicy składająca się z 24 naukowo przygotowanych kolorowych kwadratów w szerokiej gamie kolorów. Wiele z tych kwadratów reprezentuje naturalne obiekty o szczególnym znaczeniu, takie jak ludzka skóra, liście i błękitne niebo. Te kwadraty są nie tylko tego samego koloru co ich odpowiedniki, ale także odbijają światło w ten sam sposób we wszystkich częściach widzialnego spektrum. Dzięki tej unikalnej funkcji kwadraty będą pasować do kolorów naturalnych obiektów w dowolnym oświetleniu i do dowolnego procesu reprodukcji kolorów.

Wykres ColorChecker zapewnia łatwy sposób rozpoznawania i oceny wielu czynników, które mogą wpływać na reprodukcję kolorów. Aby ocenić wpływ zmiany dowolnego czynnika, po prostu porównaj kolorowy obraz wykresu w postaci, w jakiej jest on widoczny na zdjęciu, obrazie telewizyjnym, monitorze komputerowym lub wydrukowanej próbce - z aktualnym ColorCheckerem. To porównanie można wykonać wizualnie lub poprzez pomiary gęstości optycznej.

ColorChecker jest proporcjonalny, dzięki czemu poszczególne kwadraty są wystarczająco duże, aby zmierzyć je za pomocą densytometru. Wiele zmiennych może wpływać na rodzaj światła odbijanego przez ColorChecker. Obejmują one charakter widmowy źródeł światła i pobliskich obiektów, które mogą odbijać światło w kierunku wykresu lub w inny sposób wpływać na oświetlenie. Obiektywy aparatu mogą być lekko zabarwione lub mogą zbierać światło rozproszone spoza urządzenia ColorChecker. Rodzaj folii, sprzętu, przetwarzania i (w reprodukcjach graficznych) tuszów drukarskich może również wpływać na odwzorowanie kolorów. Nawet na wygląd ColorCheckera i jego kopii obrazowej mogą mieć wpływ warunki oglądania.

Wymieniamy te zmienne, aby podczas korzystania z ColorChecker były one świadome i podejmowały kroki, aby je kontrolować. W ten sposób będziesz wiedział, które różnice w odwzorowaniu kolorów można przypisać do poszczególnych części systemu. Oczywiście, być może trzeba wykonać szereg kontrolowanych testów, aby uwzględnić niezamierzone zmiany w procesie.

Sugerowane aplikacje

Fotografia

1. Zrób zdjęcie wykresu ColorChecker, używając kolorowego filmu drukowanego pod dwoma różnymi rodzajami podświetlenia, aby uzyskać kolorowe wydruki. Porównaj obrazy (lub zmierzone gęstości odbicia odpowiednich obszarów na wydrukach), aby ocenić efekt zmiany oświetlenia. Powtórz ten proces, używając różnych filtrów.

2. Wykonaj to samo co w punkcie 1 powyżej, ale użyj dwóch różnych rodzajów folii. Porównaj slajdy wizualnie lub użyj densytometru, aby porównać gęstości transmisji odpowiadających obszarów.

3. Zrób zdjęcie wykresu ColorChecker, używając dwóch różnych kolorów folii. Następnie porównaj slajdy lub wydruki z urządzeniem ColorChecker. W przypadku porównania krytycznego należy zastosować standardowe oświetlenie stosowane w produktach oświetleniowych X-Rite. Slajdy powinny być wyświetlane na standardowej przeglądarce przezroczystości, a wydruki powinny być oświetlone źródłem światła 5000K. Slajdy i wydruki można również porównać za pomocą densytometru.

Grafika

1. Wykonaj separację kolorów i płytki na wykresie ColorChecker. Drukuj wydrukowaną na papierze mapę ColorChecker. Porównaj kopię do oryginalnego wykresu w standardowych warunkach oglądania lub porównaj zmierzone gęstości odbicia za pomocą densytometru.

2. Dzięki tym informacjom można teraz wprowadzić niezbędne zmiany dotyczące rozdzielania kolorów i / lub procesu drukowania.

Publikowanie elektroniczne

1. Wykonaj skanowanie ColorCheckera przy użyciu domyślnych ustawień twojego oprogramowania skanującego. Otwórz zeskanowany obraz w oprogramowaniu do edycji lub skanowania obrazu, a następnie zmień i zapisz wartości RGB dla każdej poprawki w obrazie ColorChecker.

2. Porównaj te odczyty z "czystym" cyfrowym plikiem TIFF ColorCheckera lub z poniższej tabeli. Oblicz i zapisz różnice.

3. Dzięki tym informacjom można utworzyć profil charakterystyki w oprogramowaniu do edycji obrazów lub w oprogramowaniu do skanowania. Można to wykorzystać do dostosowania wszystkich przyszłych skanów, aby zrekompensować charakterystykę skanera.

Telewizja

1. Dopasuj wykres ColorChecker za pomocą kamery wideo i dostosuj kilka monitorów kontrolnych, aby wyświetlały wykres w identyczny sposób.

2. Zobacz wykres ColorChecker z kilkoma kamerami wideo (upewniając się, że oświetlenie jest zawsze takie samo). Wyświetl zdjęcia na zrównoważonych monitorach i dostosuj kamery tak, aby wszystkie monitory były jak najbliżej siebie dopasowane. Pozostałe różnice w odwzorowaniu kolorów będą wyświetlane na monitorach.

Dane techniczne

Nazwy kolorów i dane techniczne podano w poniższej tabeli. Notacje Munsella (które opisują kolor pod względem odcienia, wartości i nasycenia) są szeroko stosowane przez artystów, projektantów i technologów kolorów. Nazwy ISCC-NBS wyznacza się metodą ustanowioną przez Radę Kolorów Między-Społeczeństwa i Krajowe Biuro Standardów USA. Przypisane imiona są albo nazwami obiektów naturalnych spektralnie symulowanych, nazwami dodatków podstawowych (czerwonym, zielonym i niebieskim) i subtraktywnymi znakami głównymi (cyjan, magenta i żółty), nazwami Munsella (dla szarych serii) lub skrótem ISCC-NBS nazwy. Bardziej szczegółowy opis techniczny wykresu można znaleźć w artykule "Wykres oddawania barw" autorstwa CS McCamy, H. Marcus i JG Davidson, Journal of Applied Photographic Engineering, Summer Issue 1976, wol. 2, nr 3, str. 95-99.

Uwaga: Użytkownik powinien uważać, aby nie dotykać kolorowych kwadratów karty ColorChecker palcami lub przedmiotami, które mogą zabrudzić lub zabrudzić kolory. Unikaj wystawiania wykresu ColorChecker na światło, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest on używany. Należy również unikać wystawiania go na działanie wysokiej temperatury, wysokiej wilgotności i oparów chemicznych. W zależności od zastosowania zaleca się wymianę karty ColorChecker co dwa lata, aby zapewnić prawidłową identyfikację kolorów.
Dane techniczne

Szczegóły kontaktu
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.

Osoba kontaktowa: sales

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

Inne produkty
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.
4 / F, budynek 8, druga strefa przemysłu Nangang, Xili, dystrykt Nanshan, Shenzhen, Chiny
Tel:86-0755-27198826-601
Chiny dobra jakość dostawca. Copyright © 2017 - 2019 colormatchingspectrophotometer.com. All Rights Reserved.